Kurs podstawowy kategorii AM (NOWOŚĆ 2013)

• Kurs ten przygotowuje do egzaminu na prawo jazdy kategorii AM, które uprawnia do kierowania motorowerem (skuterem) do pojemności skokowej silnika 50 ccm oraz których konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.
  • Wymagany wiek 14 lat, przy czym kurs można rozpocząć 3 miesiące przed uzyskaniem wymaganego wieku.
  • Kurs obejmuje 10 godzin lekcyjnych zająć teoretycznych (w tym 4 godz. z tematyki pierwsza pomoc ofiarom wypadków) oraz 10 godzin zajęć praktycznych.
  • Większa część wykładów poświęconych jest tematom typowo motocyklowym (bezpieczeństwo, ubiór, dobór skutera, technika jazdy itp.)

Przebieg kursu:

Część teoretyczna

• Omówienie zasad ruchu drogowego.
    Zajęcia prowadzone są przez instruktora, wieloletniego motocyklistę, ze szczególnym naciskiem na zasady poruszania się motocykli po drogach.

• Zasady udzielania pierwszej pomocy.
    Zajęcia prowadzone są przez ratownika medycznego na co dzień biorącego udział w akcjach ratunkowych.

• Zajęcia dodatkowe na których dowiesz się:
    • Zasad doboru odzieży motocyklowej, ochraniaczy, butów, kasków, rękawic.
    • Dokonamy przeglądu firm oferujących wyposażenie motocyklowe.
    • Omówimy najistotniejsze sprawy związane z zakupem motocykla. Powiemy wam jak rozpoznać sprzęt po dzwonach czy ślizgach, które mogą w przyszłości mieć wpływa na jego eksploatację.
    • Nauczymy Cię podstawowych czynności związanych z obsługą motocykla i jego konserwacją.

Część praktyczna

Zajęcia odbywają się na kartodromie przy ulicy Fordońskiej. Plac na którym będziecie Państwo uczyć się jeździć jest największym a co za tym idzie najbezpieczniejszym miejscem do nauki jazdy motocyklem w naszym mieście.

• Kurs praktyczny rozpoczyna się od omówienia budowy motocykla.
    Na tych zajęciach pokażemy Państwu podstawowe mechanizmy i przyrządy służące do sterowania motocyklem.

• Omówimy prawidłową sylwetkę na motocyklu.

• Nauka ruszania i zatrzymywania się.

• Praktyczne ćwiczenia odpowiadające wymaganiom stawianym na egzaminie państwowym.

• Jazda po mieście.

• Ćwiczenia ponadprogramowe:
    • Hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody
    • Przeciwskręt
    • Zakręty bez tajemnic
    • Prawidłowe zachowanie się w sytuacji awaryjnej
    • Podnoszenie przewróconego motocykla
    • Tor przeszkód
    • Nauka jazdy z pasażerem (dla chętnych)
    • I wiele innych

zobacz cennik